Najlepsze drukarki wielofunkcyjne – ranking 2021

Urządzenia wielofunkcyjne są niezbędne w wielu biurach oraz placówkach edukacyjnych. Dzięki nim możliwe jest drukowanie, skanowanie, kserowanie, a także faksowanie. Sprawdź ranking zawierający najlepsze drukarki wielofunkcyjne i wybierz model dla siebie.

Drukarki wielofunkcyjne ranking

Lista dobrych drukarek wielofunkcyjnych

Znalezienie odpowiedniego urządzenia wielofunkcyjnego do swojej firmy lub określonej placówki edukacyjnej może być trudne. Rozwijający się rynek drukarek sprawia, że na rynku dostępnych jest coraz więcej tego rodzaju sprzętów, jednak każdy z nich odpowiada innym potrzebom. W celu ułatwienia podjęcia decyzji dotyczącej wyboru określonego urządzenia został przygotowany ranking przedstawiający dobre drukarki wielofunkcyjne.

1. Drukarka wielofunkcyjna HP Officejet Pro X476

Jedno z najlepszych urządzeń wielofunkcyjnych to drukarka Officejet Pro X476 marki HP. Choć jest to sprzęt atramentowy, wydajnością dorównuje wariantom laserowym. Pozwala on na komfortowe:

  • skanowanie,
  • drukowanie,
  • kopiowanie,
  • faksowanie,
  • wysyłanie plików cyfrowych.

Opisywane urządzenie jest zwykle wykorzystywane zarówno do wydruku dwustronnych dokumentów, jak i zdjęć oraz grafik. Co więcej, określony wydruk może być kolorowy lub monochromatyczny. Sprzęt zapewnia wysoką wydajność, dlatego jest polecany nie tylko do mniejszych przedsiębiorstw, lecz także średnich firm, którym szczególnie zależy na sprzęcie umożliwiającym uzyskanie większej liczby dokumentów czy zdjęć w krótkim czasie. Opisywana drukarka wielofunkcyjna, przy użyciu odpowiedniego trybu, pozwala na wydrukowanie aż 55 stron w ciągu minuty, co wyróżnia ją na tle innych tego rodzaju urządzeń.


Zaletą drukarki wielofunkcyjnej HP Officejet Pro X476 jest także łatwość jej obsługi. Nawet osoba, która wcześniej nie miała do czynienia z tego rodzaju sprzętem, bez trudu wydrukuje potrzebne jej dokumenty czy zeskanuje zdjęcia. Wszystko za sprawą kolorowego ekranu dotykowego, pozwalającego na szybkie ustawienie parametrów wydruku. Co więcej, za sprawą portu USB możliwe jest także wydrukowanie dokumentów znajdujących się na pendrive’ach.

2. Drukarka wielofunkcyjna HP Officejet Pro 8620

Drugą propozycją w rankingu jest drukarka wielofunkcyjna HP Officejet Pro 8620, która doskonale sprawdzi się w mniejszych firmach, pozwalając na wydrukowanie około 21 stron w czerni oraz 16,5 strony w kolorze w ciągu minuty. Urządzenie doceniane jest przede wszystkim za wysoką jakość wydruków. Podobnie jak poprzedni model urządzenia HP, również drukarka bezprzewodowa Officejet Pro 8620 została wyposażona w duży, dotykowy ekran, pozwalający na bezproblemowe zarządzanie drukowaniem, a także faksowaniem, kserowaniem oraz skanowaniem.

Za sprawą tego urządzenia można w prosty i szybki sposób uzyskać wszystkie potrzebne dokumenty w formie papierowej. Dzięki niemu nie będzie konieczne łączenie się z siecią lokalną czy routerem w celu rozpoczęcia drukowania. Sprzęt nie musi być też podłączony do komputera. Zamiast tego warto użyć opcji drukowania bezprzewodowego, które można zlecić również za pomocą urządzenia przenośnego takiego jak smartfon, laptop lub tablet.

3. Drukarka wielofunkcyjna HP Officejet Pro 8610

Do wysokiej jakości sprzętu zalicza się drukarka wielofunkcyjna Officejet Pro 8610 marki HP, dzięki której możliwe jest uzyskanie kolorowych oraz czarno-białych wydruków w zadowalającej rozdzielczości. Podobnie jak wcześniej wymieniony model także to urządzenie pozwala na drukowanie bez konieczności podłączenia go do komputera. Za sprawą tej funkcji można z łatwością uzyskać dokumenty zapisane na urządzeniach przenośnych w formie papierowej.


W rankingu opisywana drukarka znalazła się niżej ze względu na mniejszą liczbę wydruków w ciągu minuty, która wynosi 19 stron na minutę w przypadku dokumentów czarno-białych i 14,5, jeśli określone pliki mają zostać wydrukowane w kolorze. Trzeba jednak zaznaczyć, że ten sprzęt również będzie odpowiedni do mniejszej firmy, w której ważna jest odpowiednia jakość dokumentów. Dodatkową zaletę drukarki wielofunkcyjnej HP, tak jak w przypadku wcześniej wymienionych modeli stanowi prosty w obsłudze ekran dotykowy.

Jak znaleźć najlepszą drukarkę wielofunkcyjną dla siebie?

Wybierając sprzęt do swojego biura czy placówki edukacyjnej, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które ułatwią wybór drukarki. Urządzenie wielofunkcyjne powinno przede wszystkim pochodzić od renomowanego producenta. Trzeba także pamiętać, że bez wykorzystania różnobarwnych tuszy, prawidłowe odczytanie np. danych przestawionych na wykresie może okazać się niemożliwe, dlatego warto postawić na sprzęt pozwalający nie tylko na drukowanie monochromatyczne, lecz także na uzyskiwanie dokumentów w kolorze.


Przed zakupem warto także zwrócić uwagę na szybkość drukowania, która jest szczególnie istotna w przypadku poszukiwania sprzętu dla większego przedsiębiorstwa. Nie wiesz, jaką decyzję podjąć co do wyboru określonej drukarki wielofunkcyjnej? Ranking przedstawia sprzęt, który możesz u nas przetestować i wynająć, dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze, jednocześnie zyskując potrzebne do pracy urządzenie.

FAQ:

  1. Którą z wymienionych drukarek najlepiej wybrać do średniej wielkości przedsiębiorstwa?

W przypadku średnich firm, gdzie zwykle trzeba uzyskać większą liczbę wydruków wysokiej jakości w krótkim czasie, najlepsza będzie drukarka wielofunkcyjna Officejet Pro X476 marki HP.

  1. Jakie możliwości ma drukarka wielofunkcyjna?

Dzięki urządzeniu wielofunkcyjnemu możliwe jest nie tylko drukowanie dokumentów, lecz także ich skanowanie oraz kserowanie. Tego rodzaju sprzęt zastępuje też faks i nierzadko pozwala również na wysyłanie plików cyfrowych.

  1. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru drukarki wielofunkcyjnej do firmy?

Planując zakup drukarki, warto przede wszystkim skupić się na jej jakości. Trzeba też wziąć pod uwagę to, jak dużo plików może ona drukować w określonym czasie oraz, czy dokumenty chce się uzyskać w kolorze. Istotne są także funkcje dodatkowe sprzętu.